


Afgelopen maandag werd op Landhoeve De Buitenman in Lage Mierde het eerste exemplaar van het Zalig Waaierke overhandigd aan Eric Brust, voorzitter van het Land van de Zaligheden. De officiële handeling werd opgevrolijkt door de aanwezigheid van Puk en Pelle van Landal Het Vennenbos. In haar openingswoord legde Annemarie Kaanen (Herberg De Gouden Leeuw in Vessem) uit hoe het Waaierke tot stand is gekomen en wat het nu precies inhoudt. De werkgroep Streekproducten wilden een manier vinden om inwoners en toeristen kennis te laten maken met de toeristisch-recreatieve mogelijkheden binnen de Acht Zaligheden. Fontys-studenten hebben onderzocht in wat voor vorm zo'n product gegoten moest worden en kwamen uit bij een kleurenwaaier. De werkgroep is daar vervolgens mee aan de slag gegaan en het resultaat is het Zalig Waaierke.
Het Zalig Waaierke biedt 22 kortingsbonnen in de categorieën eten & drinken, boerderij, groepsuitjes, familie en shop. De bonnen variëren van korting voor fietsverhuur, vrijetijdsnavigatie, outdoor-kookavonturen en antiek tot dagsoep, rondleidingen, zwembadkortingen en Teutenbrood. Het Zalig Waaierke kan meer dan 200 euro voordeel opleveren.
Na het openingswoord boden Puk & Pelle het eerste Waaierke aan, verpakt in een ballon met confetti. Met een feestelijke knal ontving Eric Brust het eerste Waaierke en werd er op de lancering getoost. Tom en Yvonne Romme van Landhoeve De Buitenman verzorgden de afsluitende borrel en lieten de gasten genieten van heerlijke huisgemaakte asperges, soep en worst van hun eigen hoeve.
Het Zalig Waaierke is voor 9,50 euro verkrijgbaar bij de VVV's en diverse ondernemers, zoals Landal Het Vennenbos, Herberg De Gouden Leeuw, Landhoeve De Buitenman en De Ruurhoeve. Daarnaast kunt u het Zalig Waaierke bestellen via www.landvandezaligheden.nl.